Prvi korak kod zaštite drva je upotreba osnovnog zaštitnog sredstva Silvanolin.
Silvanolin je jedan od najučinkovitijih pripravaka i njime obrađeno drvo izdrži čak i u najtežim, ekstremnim uvjetima – štiti drvo od gljiva, vlage i vode, insekata, termita i morskih štetnika koji napadaju drvo. Veže se u celulozu za 48 sati i neisperiv je! Možemo ga nanositi premazivanjem kistom, valjkom, prskanjem, potapanjem, oblijevanjem.
Količina nanešenog Silvanolina zavisi o tome, šta ćemo raditi (ograda, fasada…), gdje će to stajati (u zemlji, nad zemljom…) te kakvim će vremenskim neprilikama biti izloženo. Sa SILVANOLIN-om zaštićeno drvo je pastelno zelene boje. Nakon izlaganja kiši i suncu, drvo uvijek posivi. Treba napomenuti, da je sivilo na površini potpuno prirodan proces koji ne utječe na kvalitetu zaštite i na vijek trajanja tretirane površine.
Nakon Silvanolina drvo možemo dodatno obojati sa Silvanol Lazurom B. Silvanol lazura B je suvremeni, tankoslojni, akrilni premaz za drvo na bazi vode. Time postignemo dodatnu vododbojnost. Lazurom B možemo jednostavno i učinkovito obojiti površinu drva ili drvenog proizvoda. Namijenjena je za unutarnju i vanjsku upotrebu. Važno je za napomenuti da Silvanol lazura B oboji drvo u željenu nijansu i zaštiti njegovu površinu od sivljenja (osim prozirne varijante) ali ne prekriva teksturu, tj. izgled drva. Na taj način drvo zadržava svu svoju strukturu, opip, estetsku vrijednost i toplinu.
Za vrhunski rezultat kod zaštite drva najbolja je kombinacija Silvanolina i voska Silvacera.
Vosak SILVACERA predstavlja pravu malu revoluciju kod zaštite drva, prvi u svijetu je, koji je namjenjen za vanjsku upotrebu. Kod voska SILVACERA nije potrebno posebno održavanje, obnavlja se prema potrebi. Jako je otporan na vremenske utjecaje. Primjenjuje se za sve vrste drva, osim za hrast i kesten, jer sadrže tanin. Ako su te dvije vrste drva unutra, onda možete staviti SILVACERU. Nakon šta se nanešeni sloj voska SILVACERA osuši, treba ga dodatno fiksirati (zagrijati na 125 stepeni Celziusa, 2 do 5 minuta) s fenom da se utopi (ujedini) u celulozu. Moguće ga je dobiti u raznim bojama….
Treba napomenuti, da se klasični sinetički površinski premazi i ulja ispiru prilikom izloženosti padalinama, te ih je potrebno u vrlo kratkim(2 do 5 godina), razdobljima obnavljati, pa čak i više puta godišnje (ulja).
Svi proizvodi su ekološki neškodljivi za okoliš i nemaju nikakvih oznaka za štetnost.